What Men Want, Film USA, 117 minut. Režie: Adam Shankman.

Kdysi dávno jsem tvrdil, že když budu tvrdit, že jsem viděl i horší filmy, tak tím horším filmem budu myslet Mumii trojku. Tímto se třetímu pokračování mumií frančízy omlouvám a vyhlašuji nové dno.

Ano, uhádli jste správně. Jedná se o film What Men Want, který snad díky všem Božstvům ani není dostupný v Českých kinech. Děkujte tímto prozřetelnosti, že jste ušetřeni tohoto díla.

Dělám věci divné. Dělám věci bláznivé. Dělám věci šílené. A pak taky chodím na strašně divný filmy. Ano, motivace jsem měl dvě:

Zaprvé jsem si vymyslel „pánský“ blog a tudíž film s příznačným názvem prostě musím vidět.

Zadruhé: Viděl jsem film Po čem ženy touží a upřímně se mi líbil. Tudíž mě zaujal nápad otočení zápletky.

Když dva dělají totéž…

Zbytek rčení asi znáte. I když je Mel Gibson poněkud kontroverzní, jedno se mu upřít nedá: Hrát opravdu umí. Obsazení filmu Po čem muži touží je ovšem plejádou nudnosti, kde vtipnost situace nejspíš divák musí odtušit podle toho, jak moc daná postava ječí.

Zůstaneme-li u paralely, tak v původním originále si tvůrci filmu s danou myšlenkou náležitě hrají a hlavní postava využívá svých schopností na maximum.

Ali Davis, ztvárněná herečkou Taraji P. Henson, většinu své nově nabyté schopnosti sprachsprostě vyplácá na svého homosexuálního asistenta Brandona (ztvárnil Josh Brener). Navíc o fyzické stránce komičnosti se v nové adaptaci stejného nápadu může hercům jenom zdát.

V příběhu se tak naše postavy v zásadě plácají nudou a mnohokrát jsem měl pocit, jako když si autorské trio Tina Gordon, Peter Huyck a Alex Gregory neví rady, a tak ředí danou látku až do homeopatických úrovní vtipnosti.

Narozdíl od homeopatie toto ředění ovšem vůbec nezabírá a tak jste vláčeni příběhem, který vás nijak nezajímá, stvárněným postavou, která se vám od začátku hnusí, doplněnou kamarádkami tak nepravděpodobnými, že se až divíte, kdo tohle vymyslel.

Nejenom, že hlavní hrdinka vůbec své schopnosti nevyužívá, ale diváci musí čekat sálodlouhé minuty na to, aby se dozvěděli, jak jich vlastně nabyla.

Těžko se hledají pozitiva na filmu, jehož nejvtipnější scény se vešly do traileru. A ano, to, co vidíte v úvodní ukázce je asi to nejlepší z filmu, co se z něj dalo prosít. Bohužel, trailer trvá dvě minuty a vás čekají dvě hodiny toho zbytku.

Film je tak příšerný, že jsem dokonce uvažoval o změně mého interního hodnocení. Myslel jsem si, že ať je film sebehorší, určitě si zaslouží alespoň jednu hvězdičku z desíti. Že se vždy dá na filmu najít něco pozitivního.

Tak ano, to pozitivní na filmu je, že jsem jej přežil až do konečných titulků. Zároveň se jedná o po dlouhé době první film, kde jsem titulky nevydržel až do konce.

Už vím, po čem jako muž toužím. Toužim se vrátit se do minulosti a rozmluvit si nápad daný film shlédnout.

Hodnocení: 1/10