Zdroj náhledového obrázku: Oficiální stránky Pokémon Go

Před třemi lety se po světě objevily nové potvůrky. Obecně jim říkáme Pokémoni.

Před třemi lety každý, kdo měl chytrý telefon, vyrazil ven do světa hledat a lovit Pokemony.

Po několika týdnech úvodní nadšení ustalo a mnozí z nás si mysleli, že hra asi skončila. Není to tak. Pokémony můžete stále nalézt prakticky kdekoliv na světě a vše, co k tomu potřebujete, je chytrý telefon a datové připojení.

O co jde?

Na svůj telefon si nainstalujete hru Pokémon Go. Buď pro Android a nebo pro iOS. Tato hra vyžaduje přístup k vaší poloze a samozřejmě připojení na internet.

Zvolíte si postavičku a hned můžete v reálném světě hledat pokémony. To se dělá tak, že se opravdu zvednete a někam dojdete:

Jak je vidět z obrázku, tak v reálném světě potkáte nejenom samotné pokémony, ale i soeciální místa, kterým se říká buď Pokéstop a nebo Pokégym.

Pokéstop je zajímavé místo v reálném světě, kam lze dojít a získat nové úkoly a hlavně předměty, které vám usnadní nejenom hledání pokémonů, ale také pomůžou s postupem hry dál.

Hra funguje na systému rozšířené reality, takže pokémony můžete vidět v opravdu reálném světě skrze fotoaparát svého telefonu.

V PokéGymech se zas bojuje s jinými pokémony, a nebo naopak chrání daný PokéGym před „nájezdníky“ z jiných týmů. Těžko říct, jaká pokémoní frakce je nejlepší, ale já sám jsem si vybral tým Instinct, žluté barvy, takže tím pádem asi znáte můj názor 🙂

Proč to hrát?

Dobrá, primární princip jsme asi pochopili, ale proč týrat baterii svého přístroje a prosit svého mobilního operátora o větší objem dat? A není to náhodou jenom pro děti?

Protože je to psina.

A nebo raději dodám svůj osobní důvod. Jsem ajťák a tudíž žiju sedavým způsobem života. Všichni víme, že alespoň půl hodiny cvičení denně je velmi prospěšné našemu organismu. Ale jak získat motivaci na to, abych dělal nějakou aktivitu?

Zaprvé – ano, i chůze se počítá do aktivit, pokud jí tedy strávíte alespoň půl hodiny v kuse.

Zadruhé – Pokémoni jsou moje motivace. Nebaví mě počítat kalorie, nebo hlídat počet kroků. Ale baví mě lovení pokémonů a získávání různých bonusů za pravidelné hraní.

A za třetí, když potkáte další hráče v reálném světě, tak je to doopravdy psina:

Samozřejmě, že když jsou to dvanáctileté děti, tak si raději držím odstup, protože coby rodič dvou dětí naprosto chápu, jak by takové setkání mohlo vypadat pro netrénovaného pozorovatele.

Ale i tak je to vynikající pocit, když se sejde více hráčů na jednom místě a společně uloví nějakého opravdu silného pokémona.

Potkáme se?

Ne u Kolína, ale v Hradci Králové a okolí. Když mě potkáte na procházce, tak se nedivte, že „furt čumím do mobilu“. Hlídám si totiž, jestli se někde v okolí neobjeví nějaký zajímavý pokémon 🙂

A když budete chtít, tak mi napište svůj friend kód do komentářů. Přidám si vás