Zdroj náhledového obrázku: Wikipedia

Film Saljut-7 z Ruské produkce je úžasné dokudrama založené na skutečných událostech. Možná jste ten příběh slyšeli na Streamu v pořadu kritické momenty kosmonautiky, ale i tak podívaná na tenhle film stojí za to.

Film je totiž vyprávěn přímo Ruskou produkcí, takže žádné americké přiklašování, ale celkem syrově podaná situace v kosmu. Rusové ztratili kontakt se svojí kosmickou stanicí Saljut-7 (Салют-7), která měla fungovat na plnou automatiku. Navíc podle snímk začala kosmická stanice nekontrolovatelně rotovat. Bylo potřeba zjistit, co se nahoře stalo. A bylo potřeba zjistit to honem rychle, protože mluvíme o době, kdy studená válka probíhala na plné obrátky.

Film je úžasně natočený a po celou dobu sledování vás nenenchá bez dechu. A nejlepší na tom je, že většina událostí se tam nahoře doopravdy stala. Hodně na celém filmu uznávám i to, že se v něm mluví o dezinformacích směrem ven. Takže zatímco nikdo neví, co se děje, tak Sovětský tiskový moloch sveřepě hlásá, že je vše v pořádku a pod kontrolou.

Film rozhodně doporučuji všem vesmírným nadšencům. Rozhodně si jej užijete.

Moje osobní hodnocení: 98%