Pamatuju si dobu, kdy na svět vyšla první Motorola Razr. A já jsem dokonce měl i to štěstí, že jsem s původním ikonickým „véčkem“ mohl brázdit ulice Hradce Králové po celých 14 dní.

Ne, nezneužíval jsem možností eshopového vrácení bez udání důvodů do 14 dní. Spíš jsem si plnými doušky užíval výhody zaměstnaneckého poměru u jednoho ne až tak růžového mobilního operátora.

Můj tehdejší verdikt? Vždyť ten telefon byl úplně o ničem! Tehdy jsem byl extrémní mobilní maniak a Razr se při srovnání se svými soudobými „vlajkovými“ tahouny trhu zdál poněkud … nevybavený.

Jeho jedninou předností tehdá bylo, že to bylo extrémně tenké véčko. Tenké jako břitva. Ačkoliv Sony Ericsson K700 měl lepší foťák a Nokia 6230 rychlejší data, tak oba dva byly neuvěřitelně tlustými telefony. A ta stylová tenkost bylo právě tou jedinou předností, která z Motoroly Razr učinila legendu takového rozměru, že o ní mluvíme v superlativech i o patnáct let později od jejího oficiálního uvedení na trh.

Bude to trhák, věřte mi

Současný stav chytrých telefonů postupně dosahuje saturace. Ty nejlepší telefony umí všechny podstatné funkce a my mobilní maniakové se jenom předháníme na diskuzních fórech o tom, který telefon fotí lépe za tmy.

Na trhu vždy existovala a existovat bude skupina „elegantních“ uživatelů. Takových, pro které je jejich telefon vyjádřením jejich stylu a jedinečnosti.

Tito lidé si dodnes kupovali především iPhone. Jenomže z iPhone se prostě stala „nudná placka“.

Razr čeří stojaté vody plnou parou. Chytrý telefon s obstojným vybavením, ale sklápěcí.

Se jménem značky, která evokuje styl a šik.

Takže ano, nic moc to neumí. Výdrž baterie to bude mít naprosto příšernou. Foťák je tak o dvě generace jinde, než u tahounů třídy.

Ale tohle skupinu stylových zákazníků nezajímá. A navíc poměrně vysoká cena (odhadovaných 1500 dolarů, v hrubém přepočtu cca 35 tisíc korun za tohoto krasavce) je pomyslnou třešničkou na dortu pro všechny milovníky stylu a luxusu.

Tohle, když vytáhnete z kapsy na módní přehlídce, tak budete šik. A víc není potřeba. Proto jsem zvolil recenzi právě od svého oblíbeného youtubera Mr Mobile který má na věci velmi podobný pohled, jak já.

Znáte ve svém okolí někoho, kdo uvažuje o koupi tohoto krasavce?