Zdroj náhledového obrázku: Apple

Marques Brownlee ve svém názorovém videu uhodil hřebíček na hlavičku. Apple vydal nový iPhone SE a jsem přesvědčen, že to bude valký trhák. Proč?

Chceme malý iPhone

Spousty žen si hýčkají původní iPhone SE a nebo ještě starší iPhone 5, či iPhone 5s. Protože jsou rozumě malé.Samozřejmě, nový iPhone SE není až tak příjemně malý, protože rozměrově je to prostě další iPhone 8, ale i tak je rozměrově mnohem menší, než obrovitánské placky od konkurence.

A to je jeden z rozhodujících faktorů, především u ženské části publika. Velké telefony se těžce ovládají jednou rukou a navíc se většina módních návrhářů neprobudila do 21. století a stále vytváří dámské oblečení s velmi malými kapsami, či úplně bez nich.

Chceme levný iPhone

V základní variantě se bude iPhone prodávat za 12.990 Kč (oficiální cena na Apple.cz). To už je cílený zásah do Androidích telefonů v cenové hladině od řekněme 8000 Kč.

Ačkoliv je na cenové úrovni 8 – 13 tisíc korun spousta velmi dobrých Androidích zařízení, tak iPhone konkuruje dvěma velmi silnými argumenty: Značkou a hlavně…

Chceme nový iPhone

Ruku na srdce. Když teď půjdu do obchodu a koupím si nový Androidí telefon za řekněme 10 000 korun, jak dlouho mi vydrží?

Když budu mít štěstí, tak asi dva roky, než daný Android přestane dostávat aktualizace. A iPhone?

Aktuální iOS 13 podporuje telefony, které vyšly před pěti lety.

Pro mnoho lidí toto bude pádný argument rozbít ještě jedno prasátko a připlatit si 3000 korun za telefon, který jim ale na oplátku vydrží minimálně čtyři až pět let.

Na specifikacích nezáleží

Tedy, ne až tak moc, jak si běžný technologický nadšenec myslí. Ano, já sám žiju v bublině lidí, kteří řeší počet jader procesoru, bezrámečkové designy, či hustotu pixelů a jasnost displeje.

Ale zároveň si uvědomuji, že mimo moji bublinu tohle řeší opravdu málokdo.

Dokonce jsem i skálopevně přesvědčený o tom, že pokud se považujete za „průměrné“ uživatele a zrovna řešíte nákup nového telefonu v cenové relaci okolo 10 000 Kč, tak byste měli zvážit, zda náhodou nechcete skočit rovnýma nohama do Apple ekosystému.