Autor náhledového obrázku: Evan-Amos
derivative work: Alphathon™ (talk) – Wii-console.jpg, CC BY-SA 3.0, Odkaz

V karanténě se toho moc nedá dělat. A tak, co chcete dělat, abyste zabili nudu a zároveň se u toho trochu hýbali? V mém případě jsem zašátral v poctivě zabalených krabicích a vytáhnul z nich svoje Nintendo Wii, které jsem si koupil v roce 2007 a užíval až někdy do roku 2013.

Ačkoliv dnešní video dost dobře shrnuje moje pocity z užívání Nintenda Wii v roce 2020, tak přidám pár osobních postřehů:

O grafice to nikdy nebylo

Nintendo Wii soupeřil s Playstation 3 a Xbox 360. Obě dvě konzole byly mnohem více technicky vybavenější, s lepší grafikou a doplňkovými službami.

Víte, kdo tuhle bitvu vyhrál? Na počet prodaných konzolí to bylo Nintendo Wii. Zatímco jak PS3 tak Xbox 360 zavály loňské sněhy, pro Nintendo Wii vyšla hra i v roce 2020. Ano, je asi úplně poslední hrou, co pro tuhle konzoli vyšla, ale i tak vám to leccos napovídá o úspěšnosti této konzole.

Už v roce 2007 jsem hodně váhal, zda si nepořídit Xbox 360, protože jedna z jeho „dostupnějších“ verzí stála srovnatelné peníze. Při pohledu zpět asi svého rozhodnutí pro Nintendo Wii nelituji.

Vem ovladač do ruky a hraj

Ačkoliv hlavní herní ovladač „Wiimote“ (na úvodním obrázku před konzolí) velmi často vyhrává soutěže o nejdivnější herní ovladače vůbec, tak má obrovskou výhodu. Jeho uživatelé okamžitě pochopí, co se po nich chce.

Postavil jsem své sedmileté dítě před televizní obrazovku, řekl jsem mu, ať si představí, že se jedná o tenisovou pálku a nechal jsem jej zahrát Wii Sports, jeden tenisový turnaj.

Dítě okamžitě pochopilo, jak se hra hraje a styl hraní jej nadchnul. Ano, jeho přání pořídit si domů Nintendo Switch to nikterak neoddálilo, ale vzal staré dobré Wii na milost.

Nemáte hry na prodej?

Drobná nevýhoda je, že jsem si Wii kupoval už jako dospělý muž. Takže moje současná herní knihovna není moc dětem přístupná:

  • Resident Evil 4: U toho jsem se bál i já a malému dítěti bych to nepustil
  • Red Steel: Plná násilí
  • Disaster, day of crisis: Kupodivu to samé
  • The Godfather: V zásadě GTA ve stylu Godfather

Takže jediné hry, které tak nějak můžeme hrát jsou

  • Wii Sports
  • Link’s crossbow training

Rozhlížím se nenápadně po bazarech po hezkých, dětem dostupných hrách. Ale pokud náhodou máte doma zapadlé Nintendo a chcete se zbavit her pro děti, tak mi napište na pavel – zavináč – techguy.cz a určitě se domluvíme 🙂