Ani zítra, ani nikdy jindy.

Možná, že se vám to honí hlavou – datum je na to víc, než přínosné. Zítra je 17. listopadu a zároveň to bude 30 let od „Sametové revoluce.“

Poslat fotku svých klíčů se hned nabídne, jako jedna z věcí, kterou byste mohli symbolicky udělat. Ať už je váš názor na 17. listopad jakýkoliv, tak přeci jenom ten jeden symbol nás všechny spojuje:

Klíče, kterými se v roce 1989 zvonilo.

Poslat fotku svých vlastních klíčů ale není nejlepší nápad.

Už delší dobu sleduji kanál Modern Rogue, který si tak trochu hraje se všemi možnými a nemožnými náměty na téma „moderní podvodníček.“

Ať už to jsou gadgety pro Jamese Bonda a nebo výroba vězeňských zbraní, tihle pánové ukazují dost názorně, co a jak se s různými věcmi dá dělat. Když zmíním jeden jejich velký vzor – Mc Gyvera, tak asi už budete tušit, co je námětem jejich Youtube kanálu.

Takže dnes se podívejte na to, jak je jednoduché z fotky klíčů vytvořit kopii za pomoci 3D tiskárny. Ano, znamená to jednu důležitou informaci:

Kdokoliv si může okopírovat vaše klíče, a bude mu k tomu stačit pouze jejich fotografie.

Netvrdím, že vás hned 18. listopadu někdo půjde vykrást, ale je dobré rozumět svému bezpečí a podle toho se chovat.

Třeba tak, že to uděláte jako já. Ty klíče v úvodním obrázku jsou z veřejně dostupné fotobanky, která umožňuje sdílení fotek i pro komerční použití bez nutnosti uvést zdroj.

Tím pádem, pokud si stále pohráváte s myšlenkou, že byste měli dát nějak najevo svůj názor na 17. listopad za pomoci fotky s klíčemi, tak raději použijte nějakou volně dostupnou fotku. Parádu to udělá stejně dobře a ještě k tomu s menší námahou.