Ani zítra, ani nikdy jindy.

Možná, že se vám to honí hlavou – datum je na to víc, než přínosné. Zítra je 17. listopadu a zároveň to bude 30 let od „Sametové revoluce.“

Poslat fotku svých klíčů se hned nabídne, jako jedna z věcí, kterou byste mohli symbolicky udělat. Ať už je váš názor na 17. listopad jakýkoliv, tak přeci jenom ten jeden symbol nás všechny spojuje.

Poslat fotku svých vlastních klíčů ale není nejlepší nápad.

Už delší dobu sleduji kanál Modern Rogue, který si tak trochu hraje se všemi možnými a nemožnými náměty na téma „moderní podvodníček.“

Ať už to jsou gadgety pro Jamese Bonda a nebo výroba vězeňských zbraní, tihle pánové ukazují dost názorně, co a jak se s různými věcmi dá dělat. Když zmíním jeden jejich velký vzor – Mc Gyvera, tak asi už budete tušit, co je námětem jejich Youtube kanálu.

Takže dnes se podívejte na to, jak je jednoduché z fotky klíčů vytvořit kopii za pomoci 3D tiskárny. Ano, znamená to jednu důležitou informaci:

Kdokoliv si může okopírovat vaše klíče, a bude mu k tomu stačit pouze jejich fotografie.

Netvrdím, že vás hned 18. listopadu někdo půjde vykrást, ale je dobré rozumět svému bezpečí a podle toho se chovat.

Třeba tak, že to uděláte jako já. Ty klíče v úvodním obrázku jsou z veřejně dostupné fotobanky, která umožňuje sdílení fotek i pro komerční použití bez nutnosti uvést zdroj.

Tím pádem, pokud si stále pohráváte s myšlenkou, že byste měli dát nějak najevo svůj názor na 17. listopad za pomoci fotky s klíčemi, tak raději použijte nějakou volně dostupnou fotku. Parádu to udělá stejně dobře a ještě k tomu s menší námahou.