Velký update: Potřebujete desinfekci na ruce na cesty? Firma Eurona, které velmi důvěřuju spustila prodej desinfekce na ruce

Jak je možné, že kousek mýdla, který používáme v zásadě bez jakékoliv změny několik stovek let, je tak účinnou zbraní proti nejnovější virové nákaze?

Je to díky tomu, jak je mýdlo stavěno. Na dnešním videu z dílny Cheddar je krásně znázorněno, jak takové mýdlo funguje.

Mýdlo jednak miluje vodu a jednak miluje lipidy, ze kterých se skládá převážná většina tuků (například oleje, nebo obecná mastnota).

Vnější vrstva viru Covid-19, která koronaviru dává své jméno, protože připomíná koronu slunce, je tvořena právě z lipidů.

Mytí rukou tedy doslova a do písmene roztrhá koronavirus na malé kousky, které pak spláchnete s vodou do odtoku.

Důležité je ale dát mýdlu dostatek času na to, aby se zvládlo s nejnovějším neřádem pořádně poprat. Je potřeba si mýt ruce alespoň 20 vteřin. Jenom tak máte jistotu, že se zbavíte všech virových částic na vašich rukou.

Ruce je potřeba si mýt opravdu důkladně a dát pozor na to, abyste si umyli každý kousek rukou.

A pokud se chcete zapojit do společného boje proti Covid-19, propůjčte svůj počítačový výkon k boji s novým virem. Sdílený projekt zkoumá proteinové složení nového viru z rodiny koronavirů a hledá nejlepší možnost boje.

A na závěr: Noste roušky, i když jste zdraví. Ačkoliv běžné látkové roušky nejsou stoprocentně dokonalé, tak výrazně snižují možnost přenosu nejnovější virové nákazy.