Zdroj náhledového obrázku: Martinus.cz

Kreativní proces je mrcha. Ať už se snažíte psát, kreslit a nebo fotit. A jsou dny, nebo týdny, kdy se to nedaří. Třeba tento blog sám o sobě je toho důkazerm.

Austin Kleon je můj oblíbenec a jeho knížky čtu jedním dechem. A stalo se tak i u jeho nejnovějšího počinu, knížky s názvem Jeď dál! která pojednává především o tom, jak se vypořádat s kreativním procesem.

Už u knížky Kraď jako umělec jsem byl naprosto nadšený a tehdy jsem napsal otevřený děkovný dopis přímo Austinovi. A jak je mým zvykem, nikdy jsem jej doopravdy neposlal.

Pak přišla druhá pecka pod názvem Ukaž, co děláš! a jejím mottem se řídím dodnes. Píšu. Píšu strašně rád a k psaní se uchyluju poměrně rád a často. Teď už spíš jako Tech Guy, protože to druhé, co doopravdy dělám je, že se neustále vrtám v nějaké technice a zkoumám, co a jak vlastně pracuje.

Knížka Jeď dál je asi přesně taky ta knížka, kterou jsem si teď potřeboval přečíst. Abych měl motivaci tvořit dál.

Takže, když se vrátíme obloukem k první Austinově knize, tak toto je veřejný děkovný dopis. Přímo Austinovi Kleonovi.

Ktrerý píšu pod pozitivním dojmem z jeho nejnovější knížky. Tu on sice napsal sám pro sebe, ale tu jsem si potřeboval přečíst jako sůl.

Austine, děkuju. Poskytnul jsi mi hodně důležitých vhledů a hlavně zase odstartoval proud inspirace, který poslední dobou marně hledám.

Jestli to s kreativním procesem a kreativitou myslíte aspoň trochu vážně, tak tato knížka nesmí chybět ve vaší knihovničce.

Navíc se čte jedním dechem, takže doporučuju si na ni vyhradit čas a ponořit se do ní. A taky na to, abyste si pod jejím vlivem zase jen tak sedli a začali tvořit.

Jak říká sám Austin: Nepřestávejte pracovat. Nepřestávejte si hrát … a pro zbytek toho, s čím nemáte přestávat si asi budete muset zajít třeba do internetového obchodu Martinus a knížku si nechat poslat až k vám domů 🙂

Odkaz na Martinus je opět poděkováním za možnost si ukrást náhledový obrázek.

Austin Kleon, Jeď dál: Deset způsobů, jak zůstat kreativní v časech dobrých i v zlých, Jan Melvil Publishing, Brno 2019, 221 stran