Je jedno, jestli iPhone zbožňujete, nebo nenávidíte. V obou případech vám totiž může připadat iPhone 8 jako tak trochu zbytečný telefon. Obzvláště pokud ho porovnáte s nejnovějším kouskem od Apple, iPhone X.

Jenže pokud máte iPhone 5, nebo třeba iPhone 6s, jako já, tak by pro vás mohla osmička být zajímavou alternativou k nejnovějším střevům a i virtuální realitě ve známém provedení. Moje názory na osmičku krásně shrnul Michael Fisher na svém kanálu MrMobile:

Klasika je klasika

Michaelovi se stejně jako mně líbí právě klasické provedení, s oslavovaným a zároveň proklínaným domovským tlačítkem. Vnitřnosti osmičky jsou výkonostně stejné, jako iPhoneX, takže nepřicházíte ani o kousek zábavy.

A navíc, iPhone 8 má stále tolik oblíbený Touch ID, neboli čtečku otisků prstů. Nevím, jak vy, ale já nemám rád odemykání obličejem. Odemykání prstem je mnohem jednodušší způsob, obzvláště u takhle „malého“ telefonu, jakým je iPhone 8.

Co vadí? Jednoznačně LCD displej, co v porovnání s nejnovějšími OLED displeji vypadá jako chudý příbuzný a rámečky kolem daného displeje vám po marketingové masáži Samsungu budou připadat až příliš tlusté.

Když přidáme systém iOS, co je pro jedny velmi přehledný a pro druhé – Michaela Fishera nevyjímaje – až příliš dětinský, tak na jednu stranu sice máte telefon, o kterém se teď hodně mluví, ale stále mu hrozí pád do hlubiny zapomnění, třeba jako se stalo iPhonu 5c, na který si teď už málokdo vzpomene…

A jak zahýbal iPhone s vámi? Připadá vám jako zbytečný telefon a nebo si už střádáte peníze do prasátka?