S rodinkou jsme měli pozdně letní výlet do Maďarska k Balatonu. Na koupání to úplně už nebylo, ale i tak jsme tam zažili krásný slunný podzim plný barev, který přímo vybízel k tomu udělat milion fotek. A tak trochu by mi bylo líto, kdyby některé z nich zapadly, takže jsem nabídku firmy Saal Digital fotoknihy za recenzi velmi uvítal. Jak to vlastně vypadá, když se rozhodnete pro fotoknihu?

Krok první: Software

Program Saal Designer

Program Saal Designer potřebuje ke své instalaci Adobe Air, takže pokud nemáte rádi Adobe a jeho věčné otravování s různými aktualizacemi, tak vás asi tahle informace moc nepotěší.

Na druhou stranu: Při vytváření fotoknihy má program volbu „Fotokniha v minutě“, která opravdu splňuje, co slibuje. Prostě jsem vybral design, naklikal fotky a bylo hotovo

A takhle doopravdy dopadla zadní strana fotoknihy

Krok druhý – boj s platbou

Kniha hotová za minutu, boj s placením trval přes hodinu. Bylo potřeba zaplatit symbolických pár korun za dopravu, ale platba mi neprocházela. Bohužel jsem vždycky končil na platební bráně s nic neříkající hláškou „vyberte jinou kartu.“ Nejhorší na tom je, že v tomto případě do Saalu neodchází žádné informace.

Listujeme fotoknihou

Při platbě si tudíž dejte pozor, jestli platíte kartou, která má povoleny jak platby na internetu, tak platby u obchodníka! Naštěstí jsem si na tohle vzpomněl. Je pravda, že jsem původně už měl rozepsaný článek na téma „slíbili mi fotoknihu ale vůbec jim to nefunguje.“

Po úspěšném odeslání platby pak software sám od sebe odešle fotky do firmy a vy se už můžete těšit…

Těšíme se na zásilku z Německa

Sledování zásilky na webu Saal Digital je vtipnou záležitostí. Samotná výroba fotoknihy zabere asi dva dny a pak následuje přeprava z Německa. A tak jsem se zatajeným dechem oprašoval svoji němčinu při sledování zásilky:

Ano, DHL umí češtinu, ale i tak mě bavilo víc sledovat zásilku v němčině, když už to jde až z takové dálky.

A děláme radost příbuzným

Digitální fotky jsou fajn. Ale fotokniha vzbudila opravdové nadšení. Nevím úplně, jestli bych obecně doporučil udělat si fotoknihu z každého výletu, ale třeba na významnější události má Saal Digital moje plné doporučení.

A kdy naposled jste měli v ruce klasickou fotku vy? 🙂