Možná si pamatujete na takzvanou bend gate u iPhone 6. Tehdy si uživatelé stěžovali, že se jim telefon až příliš nezdravě ohýbá v kapse. A nejvíc si stěžovali majitelé rozměrnější varianty, iPhone 6 Plus.

Od té chvíle se na technologických vlozích rozjel velký trend cíleného ničení telefonů. Kdejaký youtuber zkouší, co nejnovější telefon vydrží. Nevím, jak vás, ale mě taková videa přestala bavit. Nemám rád, když někdo cíleně nejnovějším mazlíkům ubližuje.

Třeba ani Samsung Galaxy Note 8 se nevyhnul takovému testu:

Nejnovější kratochvílí výše odkázaného kanálu Jerry Rig Everything je, že si vzal na paškál telefony se skleněnými zády a položil si jednoduchou otázku: Když jsou záda ze skla, tak to by to mohlo být průhledné, ne?

Technologickým nadšencům je celkem jasné, že skleněná záda Samsungů (a teď vlastně i nejnovějších iPhonů) jsou nutnou daní za módní bezdrátové nabíjení. I tenoučký hliník vám odstíní elektromagnetické vlny natolik, že byste mohli nabít jenom přes kabel.

Než si pustíte další video, tak raději do češtiny přeložím jasné varování: Jestli se pustíte do zprůhlednění vašeho telefonu, tak se jednoznačně rozlučte se zárukou!

Docela by mě zajímalo, jestli jsou ty chemikálie, co Jerry použil v Česku legální… A třeba tady je to varování fakt na místě. I když je Jerry už zkušený profík, tak si během procesu zprůhledňování zadního krytu přeříznul kablík přenášející data ze čtečky otisků prstů do telefonu…

Ještě, že má Note 8 ještě systém rozpoznávání sítnice, který se Jerrymu nepodařilo rozbít…

Které video je podle vás drsnější?