Zdroj náhledového obrázku: JRC

Musím říct, že jsem fanoušek Nintenda. Jak mě všechny ty Xboxy a Playstationy nechávají chladným, tak když vydá Nintendo novou konzoli, tak se o ní potřebuju dozvědět co nejvíce.

A jelikož nedávno Nintendo vydalo novou konzoli Switch lite tak jsem si o ní potřeboval zjistit co nejvíce informací.

Překvapivě malá a lehká

Na náhledových obrázcích a v reklamách vypadá Switch Lite poněkud obrovsky. Ale recenzenti se shodují na tom, že je Switch Lite překvapivě malá.

Moc se mi líbilo srovnání s nejnovějšími telefony od Apple a Google. Takže, jestli jste ochotní s sebou nosit „pádlo“ typu iPhone 11 Max, tak se vám Switch Lite určitě vejde

Stejná střeva jako Switch

Je neskutečně překvapující, kam se technologie pohnula. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že se jedná o „mobilní technologii,“ tak opak je pravdou.

Na tomhle malém zařízení si zahrajete i „Áčkové“ tituly, jakými jsou Skyrim či Doom.

Navíc výdrž baterie je fakt skvělá. První recenze mluví o šesti až osmi hodinách nepřetržitého hraní, což znamená „výdrž baterie na celý den.“

Na televizi zapomeňte

Oproti „klasické“ konzoli Switch ale přicházíte o jednu důležitou vlastnost: Je to opravdu jenom do kapsy. Původní Switch buď mohla fungovat připojená k televizi a nebo v handheld módu, tady máte na výběr pouze handheld mód.

V recenzi ale uslyšíte, že většina hráčů stejně Switch někam pořád nosí, takže Nintendo asi zná svého cílového zákazníka a ví, že po takové konzoli je určitě poptávka.

Hru z cest uložíte do cloudu

A jestli chcete chvíli hrát na cestách a chvíli doma, tak Switch je na toto připraven. Když si pořídíte Nintendo online účet, tak přes cloud můžete zálohovat svůj postup v oblíbené hře.

Switch Lite můžete koupit za 5999 Kč, třeba v e-shopu JRC, na který zde odkazuji jako poděkování za to, že jsem si od nich ukradl náhledový obrázek