Představte si, že na matičku Zemi dnes dopadne asteroid podobný tomu, který vyhubil dinosaury před 65 miliony lety. A představte si, že tento dopad doopravdy vyhubí veškeré lidstvo.

Navíc si představte, že bude trvat dalších 65 milionů let, než se po zeměkouli začne procházet nový druh, stejně inteligentní, jako jsme my. Co vlastně o nás budou moci zjistit?

Biliony dinosaurů

Na dnešním celkem dlouhém videu mě nejvíc zarazilo to, že o dinosaurech víme především i proto, že jich před 65 miliony let a více existovalo několik bilionů.

O celkových asi 8 miliardách lidí v současnosti žijících na planetě se říká, že je to moc. Představte si, že každý člověk na planetě vlastní alespoň tisíc dinosaurů.

Ani plasty, ani uran

Druhý zarážející detail je, že 65 milionů let je dost dlouhá doba na to, aby se veškerý vyrobený plast vstřebal. A aby se veškerý radioaktivní odpad z jaderných elektráren rozpadl na neškodné isotopy.

Kupodivu největší šanci na sebezáchovu má nejspíš keramika. Skoro jakýkoliv výdobytek moderní doby se za tak neskutečně dlouhou dobu rozpadne v prach.

Čím víc ekologie, tím míň stop

A poslední, co mě opravdu dostalo, je, že pokud budeme žít „v souladu s přírodou,“ tak naši dinosauří potomci nemají šanci získat jakoukoliv stopu nasvědčující tomu, že jsme byli inteligentní druh ovládající planetu.

Kupodivu jedna vedlejší stopa naší inteligence je nadměrné vymírání druhů způsobené lidskou aktivitou.

Takže je celkem možné, že před 65 miliony let existovala inteligentní rasa dinosaurů, ale jelikož nemáme žádné důkazy podporující tuto teorii, tak se stejnou vážností můžu tvrdit, že dinosauři měli pavouky za domácí mazlíčky.

Rozhodně doporučuji shlédnout celé video a konečně vstřebat hlubinnou propast věků, která dělí nás a dinosaury