Podle hlavních popisů má biofotonický skener měřit hladinu karotoneidů v kůži. Vzhledem k tomu, že na karotenoidy je navázaná řada vitamínů, provitamínů, antioxidantů atd., výsledek měření poměrně dobře ukazuje na stav celého organismu, zejména z hlediska výživy a mikrovýživy.

Zezačátku jsem měl celkem jasno: Skener musí nově měřenému subjektu naměřit špatné skóre, aby si pak zákazník koupil potravinové doplňky. Měření je totiž navázáno na zákaznickou kartičku, kam se (mimo jiné) načítají objednávky daného zákazníka. Takže technologicky to sedí: Skener naskenuje kartičku a jelikož je připojený k internetu, tak si načte objednávky a podle objednávek pak bude zvyšovat skóre.

První měření mojí ženy

Celé léto šla moje žena z únavy do únavy. Půlku léta jsme strávili tím, že jsme si domů objednávali farmářské bedýnky na šťavení. Každý týden jsme – tedy především moje žena – strávili tím, že jsme vyšťavili asi 40 kilo ovoce a zeleniny. Trochu to pomáhalo, ale ne moc.

Takže když se poprvé nechala manželka změřit, tak špatné skóre nebylo překvapením. Já jsem stále předpokládal, že se jedná o prodej, žena argumentovala tím, že už jsme zkusili fakt všechno, takže nabízené výživové doplňky byly asi tou poslední možností, co jsme nezkusili.

Týden na bobulích: To chci taky!

Za týden na výživových doplňcích nacházím svojí ženu doma v kuchyni, jak si vesele zpívá a vaří večeři, vysmátá jako sluníčko. Už po týdnu to byl obrat o 180 stupňů. Já sám se necítím moc fajn, takže začínám manželce krást bobule.

Po dvou týdnech na bobulích se cítím mnohem líp, s nárůstem energie. Dostávám se k tomu, abych si zkusil splnit svůj sen o trošku dospělejším blogu a začínám psát tenhle blog.

Moje první měření. Tak se ukaž!

Moje žena se mezitím nechává změřit ještě jednou. Skener ukazuje mnohem lepší skóre. Jo, jasně, manželka se doopravdy vnitřně cítí lépe. Ale víme, jak funguje placebo, že?

Minulý týden jsem se konečně dostal k tomu, abych se nechal změřit. Nechávám si vystavit novou kartu, takže z hlediska skeneru jsem „nový zákazník“. Manželka objednává bobule na sebe a skener nemá šanci zjistit, jestli něco beru nebo ne.

Karta zákazníka, kterou dostanete při prvním měření za 200 Kč

Tak schválně. Jak to dopadlo?

Moje finální skóre: 47 000, což je velmi dobré skóre

Skener naměřil opravdu vysoké skóre. Dokonce vyšší, než mojí ženě (o které narozdíl ode mě mohl mít informace o tom, co bere a nebere).

Ano, moje první měření způsobilo drobný úžas. Prý málokdo má dobré skóre. Ale není to tím, že by skener něco fixloval, ale prostě proto, že málokdo žije opravdu zdravým způsobem života.

Finální verdikt? Hele, vono to fakt funguje!

Skener prostě změří, jak na tom jste. Co s tím uděláte, je vaše volba. Ano, z vlastní zkušenosti vám můžu s klidem říct, že nabízené potravinové doplňky doopravdy pomůžou. A to doopravdy, protože se budete cítit mnohem lépe a budete mít mnohem více energie do života.

Zároveň ale taky můžete odejít s tím, že byste měli výrazně zlepšit svoji životosprávu. A nebo klidně i s tím, že skóre je fakt super a pokračujte v tom, co děláte. Doslova a do písmene na vlastní kůži jsem zjistil, že skener prostě měří to, jak to doopravdy je a nic nefixluje.

Chcete se nechat změřit?

Až do 24.11. mám tenhle přístroj k dispozici. Za poplatek 200 Kč nutný na vystavení zákaznické kartičky se můžete nechat změřit a zjistit, jak na tom jste. A skóre bude pravdivé, bez jakéhokoliv fixlování.

Pokud máte zájem, napište mi mail na pavel@techguy.cz a můžete se s touhle hračkou seznámit na vlastní kůži 🙂