Normálně o filmech a seriálech píšu až poté, co je dokoukám. Ale zrovna u seriálu Netflixové produkce si nejsem úplně jistý, jestli to zvládnu.

Spoiler alert: Asi zvládnu. Ale jenom proto, že tenhle seriál je můj guilty pleasure.

Zápletka seriálu je celkem ohraná. Na Zemi přistane mimozemský artefakt, který ze začátku nic nedělá. Jen si tak tiše sedí na sojovém poli a bzučí si.

A tím se klišé seriálu roztáčejí na celé obrátky. Samozřejmě, že hlavní vědec, co zkoumá artefakt na Zemi a kapitánka hvězdné lodě, co letí navštívit emzáky k jiné hvězdě, jsou manželé.

Samozřejmě, že je posádka mladá, krásná, genderově a rasově vyvážená. Ale debilní, debilní, debilní.

Celý seriál smrdí Young Adult na kilometry daleko. Ne, že bych neměl nic proti dobrému YA seriálu. Příště třeba napíšu o celkem pozitivním příkladu seriálu, kde je všem sladkých -náct a seiál má fakt grády.

Tak tady se posádka chová, jak banda pubertálních výrostků na školním výletě a své spory řeší stejnou metodou, jakou je řeší dvě šestnáctileté youtuberky.

Což přesně chcete, když letíte k úplně jinému hvězdnému systému, protože tam na vás možná čekají emzáci.

Takže. Proč se na to proboha koukám?

Protože jsem se rozhodl, že se budu neschopností posádky prostě a jednoduše bavit. U prvních pár dílů jsem se rozčiloval, že si členové posádky sundávají přilbu na neznámém měsíci, protože je tam přeci dost kyslíku, no ne?

Samozřejmě, že si do lodě přitáhli cizácký virus, co je všechny málem zabil…

Takže, teď už se nerozčiluju, teď už se bavím. Původně jsem se díval v marné naději, že posádka konečně díky své donebevolající neschopnosti pochcípá při dalším obletu neznámé hvězdy.

Teď už mi začíná být jasné, že takhle postavená posádka v takhle zjevném YA seriálu nejenom že vyřeší mimozemskou záhadu, ale i své osobní vztahy…

Hodnocení: Tohle je prostě tak blbý, až je to v zásadě dobrý. Naprostá nutnost pro všechny, co trošku seriozněji přemýšlejí o psaní. Bude to pro vás skvělé cvičení v hledání všech klišé. A že jich tam je!

Pokud ale hledáte seriozní sci-fi, tak raději ruce pryč.